rębak do gałęzi

Ekologiczne i energooszczędne rębaki do drewna

Posiadając własną działkę pełną resztek drewna, bądź dostęp do dużej ilości suchych gałęzi możemy je wykorzystać i za pomocą rębaka przetworzyć na zrębki. W ten sposób zyskujemy dodatkowe źródło opału do pieców zasilanych pelletem, bądź możemy oddać je do stolarni, gdzie zostaną przetworzone na płyty wiórowe.

Rębaki są różnorodne

rębak do gałęziChronimy środowisko maksymalnie wykorzystując resztki drewna, które w dawnej postaci już nikomu by się nie przydały. Należy jednak wiedzieć jaki rębak wybrać na swoją działkę, aby był on ekologiczny i energooszczędny. Decydując się na zakup własnego rębaka do drewna trzeba brać pod uwagę wiele aspektów. O ile przy prywatnym zastosowaniu rębaków ich moc nie odgrywa tak dużego znaczenia, to sposób zasilania już tak. Na niewielkie tereny w zupełności wystarczy elektryczny rębak do gałęzi, który występuje w wielu modelach różnorodnych pod względem gabarytów, ale również mocy. Właśnie ze względu na aspekt ekologiczny coraz więcej osób decyduje się na rębaki elektryczne, które mimo nieco mniejszej mocy również świetnie poradzą sobie z gałęziami i drewnem o dużej twardości. Wszystko tak naprawdę zależy od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na takie urządzenie. Firmy zajmujące się obróbką drewna mogą wybrać modele o zdecydowanie większych gabarytach i mocy, jednak rębak przydomowy ma być poręczny i prosty w obsłudze.

rębak do gałęziWarto wspomnieć, że nawet w egzemplarzach do użytku domowego można wybrać rębak o różnej budowie, sposobie cięcia oraz maksymalnej średnicy gałęzi. Każdy z nich wyposażony jest w uchwyt oraz małe koła, co ułatwia transport ręczny na terenie całej działki. Mimo swojego przeznaczenia są one bardzo lekkie i łatwo się nimi manewruje. W przypadku rębaków przemysłowych można również zamówić indywidualne modele z przenośnikiem taśmowym oraz workownikiem pozwalającymi pakować od razu zrębki do worków. Pozwala to zachować całkowity porządek w miejscu pracy unikając utraty chociażby 10% zrębek. Dlatego przed zakupem warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, by rębak spełniał nasze oczekiwania. Korzystanie z rębaka ma wpłynąć na ochronę środowiska głównie ze względu na wykorzystanie drewna, które w postaci gałęzi czy resztek stolarskich do niczego by już się nie przydało.

Wytworzone z nich zrębki znajdują szerokie zastosowanie głównie jako źródło opału, ale nie tylko. Bez względu na to, czy wybieramy model domowy, czy przemysłowy warto mieć na uwadze fakt, że elektryczne rębaki nie emitują spalin do powietrza, przez co my stajemy się bardziej proekologiczni i dokładamy wszelkich starań, by nie zanieczyszczać.