szafy przesuwne

Główne zalety posiadania szafy przesuwnej

Szafy pełnią w domach dwie role: funkcyjną oraz dekoracyjną. Należy je tak dobierać do swojego mieszkania, aby spełniały obie jednocześnie. W wielu sklepach dostępne są meble z ciekawymi wykończeniami, jednak nie zawsze wiąże się to z dużą ilością miejsca na przechowywanie ubrań.

Najpopularniejsze szafy do domu

szafy przesuwneWarto więc pomyśleć o zakupie szafy przesuwnej, która wykonana w nowoczesnym stylu poza dużą pojemnością będzie także idealną dekoracją zarówno sypialni, jak i salonu. Wśród ofert sklepów meblowych trudno zdecydować się na jeden model szafy odpowiadający naszym oczekiwaniom. Prościej jest wykonać samodzielny projekt i zamówić szafę u stolarza, który wykona ją zgodnie z naszymi wytycznymi. Doradzi także jak połączyć praktyczność z nowoczesnym designem. W przypadku szaf do sypialni największą popularnością cieszą się szafy przesuwne. Wykonane z litego drewna oraz wyposażone w lustro potrafią przyciągnąć wzrok nienagannym wykończeniem. Poza tym zakrywają wszystkie półki wypełnione ubraniami oraz innymi częściami garderoby, które w większości tradycyjnych szaf nie mogłyby się pomieścić. Szafa przesuwna odpowiednio zaprojektowana pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń zagospodarowaną na meble. Wpasuje się do stylu urządzenia sypialni, a dzięki wykonaniu na zamówienie zyskuje się także niepowtarzalny gadżet. Duża ilość regałów pozwoli zaoszczędzić czas, który normalnie byśmy przeznaczyli na sortowanie ubrań, zabawek, czy dekoracji.

szafy przesuwneSprawdzi się nawet w małych pomieszczeniach, ponieważ uchylenie drzwi nie wymaga posiadania dodatkowej przestrzeni. Może również rozjaśnić i optycznie powiększyć przestrzeń, kiedy płyta, z jakiej zostanie wykonana będzie lustrzana, bądź z elementami lustra. W przypadku bardziej klasycznych wnętrz można zdecydować się na estetyczne rzeźbione wykończenia na drzwiach przesuwnych, bądź nawet fototapetę ze zdjęciem naszej pociechy czy widokiem z wakacji. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych upodobań jak dokładnie będzie wyglądała ta szafa. Wybór szafy przesuwnej na zamówienie daje nam dużo możliwości konfiguracji. Od jej wielkości, koloru, aż po wykończenie drzwi wyposażonych w lustro, bądź inne zdobienia. Dzięki temu szafa mimo swoich dużych wymiarów może posłużyć także jako dekoracja, która doda charakteru sypialni oraz ją rozświetli.

Poza tym nawet w małych pomieszczeniach można zagospodarować miejsce na szafę przesuwną, we wnękach, ponieważ ich otwieranie nie blokuje przejścia i nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które potrzebują dużo miejsca, by móc utrzymać pokoje dziecięce w czystości chowając zabawki na półki.