nitownica akumulatorowa

Jaki rodzaj nitownicy będzie dla nas najlepszy?

Nity są najpowszechniejszą techniką łączenia ze sobą płaskich elementów, która ze względu na swoją trwałość zapewnia nam stabilność konstrukcji. Najlepszym przykładem jest fakt, że przed opanowaniem spawania, nitowanie było powszechnym sposobem konstrukcji mostów oraz statków.

Nitownica zasilana akumulatorem

nitownica akumulatorowa	Ponadto z biegiem lat, i mimo rozwoju technologicznego oraz rozpowszechnienia technik spawalniczych, sposób ten nie stracił uznania w oczach konstruktorów i wciąż jest szeroko wykorzystywany w przemyśle i budownictwie, w szczególności ze względu na łatwość wykonania i niską cenę. Na rynku mamy dostęp do trzech typów urządzeń nitujących – akumulatorowe, ręczne oraz pneumatyczne. Ostatnie z nich są nam w stanie zapewnić najmocniejsze połączenie, jednak ze względu na konieczność ciągłego poboru sprężonego powietrza urządzenie wymaga stałego podpięcia do jego źródła, co znacznie utrudnia pracę, a czasami wręcz ją uniemożliwia. Najwygodniejszą opcją są zdecydowanie nitownice elektryczne wyposażone w pojemne akumulatory, które oferują komfort pracy bez ograniczającego okablowania, nie odbiegające przy tym znacznie mocą od ich pneumatycznych odpowiedników.

nitownica akumulatorowa	Ponadto, w odróżnieniu od urządzeń ręcznych, nie wymagają dużej siły koniecznej do dociskania nitów, dzięki czemu pozwalają pracować bez nadmiernego obciążenia rąk. W związku z tym profesjonalna nitownica akumulatorowa będzie dla nas najwygodniejszym wyborem, konieczne jest jednak odpowiednie dostosowanie sprzętu do pracy, jaką będzie wykonywać. Na rynku znajdziemy różne formy nitów, urządzenie powinniśmy więc wybrać w zależności od tego, z jakim ich rodzajem będziemy pracować. Najszerzej wykorzystywane są nity jednostronne, popularnością cieszą się również nitonakrętki, łączące w sobie właściwości nitu i nakrętki. Do przytwierdzania tych drugich idealnie sprawdzi się model z funkcją automatycznego odcinania, która uchroni umiejscowione już nity przed uszkodzeniem spowodowanym użyciem nadmiernej siły. Ponadto pozwoli oszczędzić energię, dzięki czemu nasza nitownica będzie działać dłużej na jednym naładowaniu. Przy szerokim zastosowaniu nitów w budownictwie, zainwestowanie w sprzęt nitujący wydaje się koniecznością.

Dzięki mobilności naszego urządzenia nie będziemy również ograniczeni wiecznie plączącymi się przewodami. Do pracy w miejscach, w których mielibyśmy ograniczony dostęp do ładowania warto zaopatrzyć się też w pojemniejszy akumulator mogący pomieścić wartości rzędu 2,5–2,6 Ah. Z takim sprzętem praca będzie dla nas bardziej komfortowa.