deska kompozytowa gładka

Jakie zalety posiada płaska deska kompozytowa?

Pomimo tego, że drewno bardzo efektownie prezentuje się, jako materiał wykorzystany do aranżacji przestrzeni, nie zawsze praktyczne jest jego zastosowanie. W miejscach wilgotnych, w których możliwe jest częste występowania wody, nie zaleca się stosowania tego naturalnego materiału, ponieważ nawet najlepiej zaimpregnowane deski bardzo szybko ulegną korozji.

Deska kompozytowa jest popularna

deska kompozytowa gładka	Jaki materiał wybrać więc do wykończenia tarasu, aby zastąpić klasyczne deski drewniane? Ciekawą propozycją producentów materiałów wykończeniowych jest nienasiąkliwa deska kompozytowa gładka, którą można stosować nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz posesji. Dlaczego okładzina ta stała się tak bardzo popularna i jest tak chętnie wybierana, zarówno przez projektantów, jak i inwestorów? Warto uświadomić sobie, czym jest kompozyt, z którego wykonane są tego rodzaju materiały. Deska kompozytowa to tworzywo, które powstało poprzez zmieszanie mączki drewnianej i polichlorku winylu. Dobranie przez producentów odpowiednich proporcji tych składników oraz ich sprasowanie pod wpływem wysokiej temperatury oraz ciśnienia sprawia, że zyskały one bardzo wiele dobrych parametrów technicznych. Wizualnie bardzo przypominają naturalne drewno.

deska kompozytowa gładka	Są bardzo przyjemne w dotyku i nie posiadają drzazg, dlatego można swobodnie chodzić po nich bez butów. Dodatkowo są odporne na działanie wody opadowej, ponieważ wyróżniają się nienasiąkliwością. Znaczna twardość oraz nieodkształcalność sprawiają, że elementy przez bardzo długi czas zachowują swój doskonały wygląd. Gładkie deski kompozytowe, w porównaniu do tych ryflowanych, są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Ich czyszczenie nie sprawia problemu, ponieważ brud nie osadza się w wyprofilowanych przez producenta szczelinach. Bardzo dużą zaletą kompozytu mączki drewnianej i polichlorku winylu jest to, że materiał jest stosunkowo łatwy w obróbce. Do cięcia długich elementów wystarczy użyć klasycznych narzędzi do obróbki drewna, takich jak ręczna piła tarczowa, wiertarka itd. Dzięki temu proces ich montażu praktycznie niczym nie różni się w porównaniu do klasycznych materiałów. Aby jeszcze przedłużyć trwałość wykończenia ułożonego z desek kompozytowych, należy zadbać o odpowiednią ich wentylację.

Można to zrobić w bardzo łatwy sposób – układając na posadzce legary, których kierunek powinien być poprzeczny w porównaniu z kierunkiem ułożenia desek. Na szczęście producenci tego nowoczesnego materiału, specjalnie na potrzeby klientów, stworzyli całe systemy wykończeniowe. Z poszczególnych części można stworzyć bardzo estetyczny taras.