odkurzacze warsztatowe

Odkurzacz idealny do warsztatu

Jesteśmy społeczeństwem, które zwraca coraz większą uwagę na szczegóły. Lubimy przebywać w czystych pomieszczeniach. W związku z tak wysoko stawianymi wymaganiami wielu właścicieli przedsiębiorstw w tym np warsztatów samochodowych dużą uwagę skupia na ciągłym porządkowaniu przestrzeni roboczej.

Odkurzacze ze specjalnym filtrem

odkurzacze warsztatoweW tym celu wykorzystywane są specjalne odkurzacze przystosowane do ciężkiej pracy w trudnych warunkach. Uporządkowany warsztat będzie w stanie dużo szybciej pozyskać grono stałych klientów. Czym powinien charakteryzować się dobry odkurzacz tego typu? Odkurzacze tego typu używane są przede wszystkim wszędzie tam gdzie niezbędna jest ogromna moc ssania, a cały proces sprzątania odbywa w trudnych warunkach i przeprowadzany jest w trybie nieprzerwanym. Bez wątpienia tradycyjny domowy odkurzacz wykorzystywany w każdym gospodarstwie domowym nie byłby w stanie sobie poradzić i bardzo szybko uległby uszkodzeniu wskutek zatarcia silnika. Odkurzacze warsztatowe w stu procentach przystosowane są do tego typu obciążeń. Większość specjalistów z tej branży zaleca stosowanie odkurzaczy wyposażonych w specjalny filtr. Potrafią one funkcjonować dużo dłużej niż te, w których montowane są worki. Jest to szczególnie ważne dla odkurzaczy warsztatowych, w których panuje bardzo duże zapylenie.

odkurzacze warsztatoweOdkurzacze warsztatowe bardzo często wyposażane są w bardzo długie przewody umożliwiające bezproblemowe poruszanie się po całym terenie warsztatu bez potrzeby przełączania się między różnymi kontaktami. Urządzenia bardzo dobrej jakości potrafią jednocześnie zasysać zarówno płynu, jak i substancje stałe. Aby cały proces mógł się odbywać sprawnie w odkurzaczu musi znajdować się silnik o bardzo dużej mocy musi ona wynosić co najmniej 16 KPa. Należy pamiętać o tym, że usuwane płyny nie mogą być w żaden sposób łatwopalne. Jakakolwiek iskra wygenerowana pod obudową odkurzacza mogłaby spowodować zapłon i doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Odkurzacze tego typu wyposażone są w specjalne czujniki, które automatycznie wyłączą urządzenie, gdy poziom płynów będzie zbyt duży i pojawi się ryzyko przedostania ich do elementów elektronicznych. Podsumowując prowadząc jakikolwiek warsztat musimy pamiętać o utrzymywaniu stałego porządku oraz czystości otoczenia, w którym pracujemy.

W tym celu najlepiej wykorzystywać wyspecjalizowane odkurzacze przystosowane do pracy w trudnych warunkach zdolne zasysać elementy, z którymi nie poradziłyby sobie tradycyjne odkurzacze. Produkowane są z wytrzymałych materiałów odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.