regeneracja posadzek epoksydowych

Profesjonalna regeneracja posadzek żywicznych

Nie jest tajemnicą, iż przemysłowe posadzki żywiczne wykonane z żywic epoksydowych sukcesywnie wypierają dziś niegdyś szalenie rozpowszechnione posadzki betonowe, które nie mogą niestety pochwalić się tak wysoką trwałością. Posadzka żywiczna stosowana jest dziś więc w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w fabrykach, magazynach, na halach produkcyjnych, a nawet i w laboratoriach.

Regeneracja i oszacowanie stanu posadzki

regeneracja posadzek epoksydowychSilnie eksploatowana posadzka epoksydowa może bowiem z czasem zacząć niszczeć. W jaki sposób przebiega proces jej regeneracji? Z racji tego, że posadzki przemysłowe cieszą się dziś ogromną popularnością w dużych, wojewódzkich miastach nastawionych na przemysł, swoistą odpowiedzią na oczekiwania rynkowe są liczne zakłady oferujące inwazyjną regenerację nawet najbardziej uszkodzonych posadzek. Musimy bowiem liczyć się z tym, że każda szanująca się fabryka, zobligowana jest prawnie do przestrzegania pewnych odgórnie narzuconych jej norm, które nakładają na dane działalności pewne obwarowania. Do jednych z nich możemy niewątpliwie zaliczyć systematyczne przeglądy techniczne, podczas których rzeczoznawcy szacują, czy wnętrze danej fabryki oraz znajdujące się w niej maszyny nie zagrażają życiu i zdrowiu pracowników. Szczególnie wnikliwie bada się zawsze stan techniczny posadzki, która zużywa się zdecydowanie najszybciej.

regeneracja posadzek epoksydowychWarto bowiem zauważyć, że ciężkie maszyny oraz narzędzia mogą obciążać podłoże, co skutkuje m.in. powstawaniem pęknięć, wyrw, zarysowań czy odkształceń. Profesjonalna regeneracja posadzek epoksydowych rozpoczyna się więc od oszacowania stanu podłoża. Jeśli rzeczoznawca uzna, że podłoga wymaga jedynie drobnych prac naprawczych, możemy wówczas zastosować naprawy punktowe, które polegają zazwyczaj na uzupełnianiu dziur specjalistycznym preparatem wypełniającym, który jest następnie szlifowany. Znacznie bardziej zużyta posadzka wymaga bardziej inwazyjnych prac, do których zaliczyć możemy m.in. naprawę ubytków, dozbrojenie powierzchni warstwą laminatu, a także zagruntowanie podłoża. Na samym końcu warto również podkreślić, że bardziej zaawansowane prace naprawcze wykonuje się zazwyczaj wówczas, gdy nasza posadzka nie została właściwie położona.

W tak skrajnych przypadkach zaniedbań rzeczoznawca może narzucić nam obowiązek gruntownej zmiany podłoża, którą będziemy musieli wykonać w określonym czasie. Montowanie posadzki żywicznej jest jednak stosunkowo proste, kompetentna ekipa złożona z fachowców, z pewnością upora się z owymi pracami stosunkowo szybko, dzięki czemu prace w fabryce nie będą musiały zostać wstrzymane na dłuższy okres czasu.