grzejniki dekoracyjne

Wybór dekoracyjnego grzejnika

Coraz częściej dobierając nawet najbardziej praktyczne elementy wnętrza naszych mieszkań, zwracamy uwagę także na ich wygląd. Projektanci prześcigają się w tworzeniu produktów zarówno funkcjonalnych, jak i ciekawych estetycznie. Jednym z przykładów takich działań są nowoczesne grzejniki dekoracyjne.

Grzejniki z polerowanego metalu

grzejniki dekoracyjneZapewniają równie dobre ogrzewanie pomieszczenia, jak te tradycyjne, występują jednak w niekonwencjonalnych kształtach, kolorach, a nawet wzorach. Najczęściej nietuzinkowe grzejniki są stosowane w wystroju salonów i łazienek. W wypadku tego pierwszego stawia się głównie na ich moc ogrzewania – by jak najlepiej dociepliły pomieszczenie. Występują w przeróżnych kształtach i rozmiarach – przez co nie można powiedzieć, by były one odpowiednie jedynie w dużych pomieszczeniach. Niemniej w wypadku każdego wnętrza sprawdzi się inny rodzaj. Mniejsze pokoje można ozdobić drobnym gabarytowo grzejnikiem jednokolorowym lub w prosty, nieduży wzór. Współczesne kaloryfery to nie tylko te budowane z aluminium, to także miedziane, żeliwne czy stalowe grzejniki. Każde odznaczają się innymi zaletami i wadami. Żeliwne są masywne, przez co dłużej się nagrzewają, jednak na długo pozostają ciepłe.

grzejniki dekoracyjneMiedziane szybciej osiągają pożądaną temperaturę, ale wiążą się ze sporym wydatkiem. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne z metalu polerowanego na wysoki połysk dodadzą elegancji i awangardowego charakteru pomieszczeniom, w których stawia się na elegancję. Kolorowe i wzorzyste sprawdzą się w nowoczesnych salonach, a także w pokojach dziecięcych. To właśnie stalowe grzejniki są obecnie najpopularniejsze. Są dobrym połączeniem niskiej ceny i stosunkowo wysokiej jakości, nawet jeśli szybko stygną. Tanią opcją są także kaloryfery aluminiowe, jednak cechują się mniejszą odpornością na uszkodzenia i przez krótki czas oddają ciepło. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne stosowane w łazience powinny być nie tylko elementem wystroju, ale także spełniać praktyczne funkcje. Mokre ręczniki są potencjalnym środowiskiem do rozwoju bakterii. Zachowanie ich w czystości polega na ich odpowiednim przetrzymywaniu. W tym zadaniu dobrze sprawdzają się nowoczesne grzejniki łazienkowe. Nie tylko mają za zadanie ogrzać nasze łazienki – często suszymy też na nich ubrania i ręczniki.

W związku z tym ich budowa, choć nietuzinkowa i ozdobna, często umożliwia przewieszanie na nich ubrań i tekstyliów łazienkowych. Funkcjonalność nowoczesnych grzejników łazienkowych nie odbiera im dekoracyjnego charakteru. Wciąż mogą występować w wielu formach, rozmiarach, kolorach i być ozdobione egzotycznymi wzorami.