mocowania do szkła ze stali nierdzewnej

Znacząca rola stalowych mocowań do szkła

Przeprowadzenie remontu generalnego łazienki wiąże się z odwiecznym dylematem – wanna czy prysznic… Jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Wanna pozwala na czerpanie przyjemności z długich i relaksujących kąpieli, natomiast prysznic znacznie lepiej wpasowuje się we współczesne trendy zdobnicze i odpowiada dzisiejszemu szybkiemu trybowi życia.

Mocowania stalowe do kabiny

mocowania do szkła ze stali nierdzewnejWłaśnie dlatego – ze względu na wygodę – wybór znacznie częściej pada na prysznic. Kabina zajmuje ponadto znacznie mniej miejsca w łazience niż wanna, co jest jej dużym atutem. Coraz większym powodzeniem cieszą się ostatnio prysznice bez brodzika montowane bezpośrednio na podłodze. Konieczne jest wtedy odpowiednie wyprofilowanie podłogi, dzięki któremu woda nie rozlewa się po całej łazience podczas kąpieli. Montaż prysznica w zabudowie nie jest jednak zawsze możliwy – zwłaszcza w starszym budownictwie, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na instalację całego układu hydraulicznego, który odprowadzałby wodę. Wtedy najczęściej wybór pada na możliwie niski brodzik, dzięki któremu korzystanie z prysznica jest dużo wygodniejsze. Bez względu na to, którą z opcji wybieramy – z brodzikiem czy bez niego – największą popularnością cieszą się aktualnie prysznice kwadratowe.

mocowania do szkła ze stali nierdzewnejPrezentują się one znacznie lepiej od okrągłych, pozwalają też zaoszczędzić więcej przestrzeni w łazience. W większych pomieszczeniach można zamontować prysznic z drzwiami skrzydłowymi, natomiast w tych mniejszych zdecydowanie lepiej sprawdzi się wejście z przesuwanymi drzwiczkami. W obydwu przypadkach dużym walorem są estetyczne mocowania do szkła ze stali nierdzewnej, które znacząco podbijają ciekawy design kabiny. Oryginalne wykończenie stalowymi elementami może stanowić o atrakcyjności prysznica – niepowtarzalne, wykonywane na zamówienie uchwyty do drzwi, a także bateria i słuchawka prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Nierdzewne okucia do szkła decydują także o trwałości kabiny, warto więc zadbać o to, by wykonane były one z najwyższej jakości stali. Dodatkowo ocynkowana powierzchnia zapobiega powstawaniu korozji na wystawionych na częste oddziaływanie wody i wilgoci elementach.

Stalowe elementy doskonale wkomponowują się ponadto w każde wnętrze – pasują zarówno do łazienek wykończonych panelami z drewna, jak i kafelkami ceramicznymi czy też płytami z kamienia. W czasach, kiedy minimalizm niemal całkowicie zdominował architekturę, drobne detale odgrywają szczególną rolę, jeśli chodzi o estetykę pomieszczeń, dlatego warto przywiązać dużą wagę do wyboru stalowych elementów mocujących.